Ipolyságon már érdemes lesz meghalni (élni még nem…)

Akik ismernek, tudják, hogy régóta aktívan ott vagyok a közéletben (körzeti hivatal, járási hivatal, három választási időszakban független képviselő), és hogy mindíg szivesen figyelemmel kísértem a fejlesztéseket, felújításokat, beruházásokat, városunk gazdasági életét. Mostanába sajnos kevesebb a “dolgom”, de egy nagyobb fejlesztésről mégis szeretném a véleményemet megosztani Önökkel.

Az Ipolysági temető hamarosan megtelik, ezért gondoskodni kell a bővítéséről. A legegyszerűbb lett volna a mellette lévő egyenes részből hozzávenni, de ez nem jöt össze, így hát a legdrágább megoldásra kerül sor – a legmeredekebb bozótos parton teraszokat építünk.

WP_001433-sm

A megoldás egyébként ötletes, jól néz ki, de mégsem sietnék oda. Nem tudnék nyugodtan feküdni a helyemen, mert a város többi lakosa jelentős hitellel lesz terhelve. Az egész temetőbővítést ugyanis újra hitelből csináljuk. Lehet hogy igazságos lenne egy olyan törvény, hogy a képviselők és a polgármester csak a vállasztási időszak végéig visszafizetendő hitelt vehetne fel. De eddig ilyen törvény nincs. Így tehát a 2x 70 000 = 140 000,- eurós hitelt 7 évig fizetik majd az utódok. A város hitelfizetési kötelezettsége jelentőssen növekszik. (Csak tessék jeletkezni polgármesternek, képviselőnek, nem lesz miből fejleszteni a várost…) És még majd rá költjuk a “Zöldkereszt” eladásából befolyt pénz nagy részét is – 43300 Eur-t.
WP_001431
WP_001437
WP_001439
Kellett a temető bővítése, de ennyi pénzből már lehetne a városunkat észrevehetően szépíteni. De nem baj, ez után már talán az élők következnek. Talán befejezzük a városháza elejének az utolsó harmadát, a járdákat, egy kicsit költünk a Főtérre…

Ezért szeretnék még sokáig élni, hogy ezt mindet végül is megérjem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/0/e/0e890752-7783-483d-96cb-ff457e8f3d55/srna.net/sub/pavol/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.