az

Nádej

Na prelome roka je čas sa poobhliadnuť  a do nového roka vykročiť s nádejou.

Pri pohľade na uplynulé obdobie som zistil, že som sa v uplynulom období príliš veľa mýlil.

Mýlil som sa v odhade kto bude primátorom, mýlil som sa v tom, že smerovanie Mesta sa zmení o 180 stupňov. Myslel som si, že kandidáti, ktorí si zakladali na kritike toho starého sú pripravení a s ľahkosťou sa vysporiadajú s tými vecami, ktoré sa nám nedarilo. Čakal som rýchlu reformu mestského úradu, doriešenie kauzy sprenevery, dokončenie vyšetrenia a potrestanie skutočných vinníkov. Čakal som rýchlu revíziu zmlúv ako Areál zdravia, nájom trhoviska, verejných WC a podobne. Namiesto toho stále ohrýzame už toľko krát ohryzenú kosť hlavnej kontrolórky, ktorá sa príliš často objavovala v médiách.

Mýlil som sa  aj v tom, že zo zdedeného prebytkového rozpočtu budeme čítať len o „budovateľských“ úspechoch, o dokončení cintorína, chodníku a podobne.

Kritizovať z vonka je jednoduchšie. Možno by si na chvíľu každý mal pred tým vyskúšať byť v určitom mechanizme zodpovedný za svoje výsledky  a výsledky kolektívu s ktorým spolupracuje a ktorý riadi.

trava

 

Do roku 2016 však vstupujem s nádejou. Chcem veriť, že už budeme počuť len o rekonštrukcii budov v majetku Mesta: škôl, múzea, športových objektov, že sa konečne presťahuje trhovisko, že v správach uvidíme len pozitívne reportáže o znižovaní nezamestnanosti, o vydarených kultúrnych akciách, o úspechu našich športových klubov, o skrášľovní vzhľadu mesta a podobne.

V roku 2016 sa v tejto veci nechcem mýliť!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/0/e/0e890752-7783-483d-96cb-ff457e8f3d55/srna.net/sub/pavol/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *