Voľby poznačené prípadom sprenevery na MsÚ

Šesťročné volebné obdobie hlavnej kontrolórky končí, preto bolo potrebné vypísať výberové konanie na túto pozíciu. Podmienky súťaže stanovovali náročnejšie podmienky, ako určuje zákon. Prihlásili sa traja kandidáti.

V prvom kole podľa zákonom určených podmienok môže byť zvolený kandidát len s nadpolovičným počtom hlasov všetkých existujúcich poslancov (7 z 12). V prvom kole nebol vyhlásený víťaz. V druhom kole 6 hlasmi bola zvolená terajšia hlavná kontrolórka Ing. Ildikó Sťahulová.

Výsledky hlasovaniav prvom a druhom kole:

  • Ing. Ildikó Sťahulová…………..5…6 hlasov
  • Bc. Peter Szabó……..…………3…3 hlasov
  • Bc. František Kázmér ………….0         hlasov
Z 12 poslancov bolo 10 prítomných, 6 hlasov I.Sťahulová, 3 hlasy P.Szabó, 1 nehlasoval.
Z 12 poslancov bolo 10 prítomných, 6 hlasov I.Sťahulová, 3 hlasy P.Szabó, 1 nehlasoval.

S akými pocitmi som odchádzal z volieb?

Terajšia hlavná kontrolórka Ing. Ildikó Sťahulová vzdelaním a praxou mala výrazný náskok. Podmienky súťaže jej boli šité na mieru. Avšak Peter Szabó bol silným kandidátom, pre potrebu zmeny a pre jeho skúsenosti s kontrolou účtovníctva na terajšom pracovisku. Aj preto dostal v obidvoch kolách po 3 hlasy z 10 prítomných poslancov.

To, že víťaz volieb nevzišiel z prvého kola je podľa môjho názoru preto, že aféra podozrenia zo sprenevery peňazí na MsÚ poznačila aj teto voľby.

Mnohí z Vás si myslíte, že nie dostatočne!

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/0/e/0e890752-7783-483d-96cb-ff457e8f3d55/srna.net/sub/pavol/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *