Len pozitívne II. – koniec snom o eurofondoch…

Článok s názvom “Len pozitívne” bol výnimočný tým,že bol najčítanejším zo všetkých a čitatelia ma potešili aj viacerými reakciami naň. Vidiac, ako sú šahania hladní na dobré správy zo svojho okolia, rozhodol som sa, že budem písať len o úspechoch, o dosiahnutých výsledkoch. Posledný článok som pridal na svoj blog v novembri minulého roka…

Po “horúčke sobotňajšej noci”.

Pozitívum: Na druhý deň bolo poupratované.

Vo veľkej politike sa vytvorila silná ľavicová vláda bez potreby koalície, čo možto teraz krajine prospeje, má to ale pre Šahy malú chybičku krásy: nemáme ani jedného parlamentného poslanca, ministra či vysokopostaveného funcionára, ktorý by pomohol smerovať štátne dotácie či investície do nášho mesta. Spolupráca samosprávy s miestnou organizáciou SMER-u je prakticky tiež nulová.

Pozitívum: Rozdeľovanire financií z eurofondov pomaly končí, preto ďalší rozvoj bude možné riešiť len z vlastných zdrojov Mesta ( k tomu nebude potrebné mať politickú podporu).

Oddelenie výstavby, životného prostredia a regionálneho rozvoja nám predložilo zhrnutie, prečo nebude rekonštrukcia hlavného námestia, zakrytie skládky v Preseľanoch. Vymenovanie dôvodov je už nezaujímavé. Je už koniec snom o eurofondoch… Je najvyšší čas začať rozvíjať mesto z vlastných zdrojov.

Pozitívum: V rozpočte na tento rok je výrazne viac finančných prostriedkov na opravy. Na dokončenie ľavého krídla budovy MsÚ sme od Nadácie SPP dostali 50.000,- Eur (vlastný vklad Mesta bude 34.430,- Eur).

Finančnú podporu máme aj na separovanný zber odpadu 293.354,30 Eur (tu vlastný vklad Mesta bude len 15.439,70 Eur). Získali sme aj niekoľko drobných dotácií na malé kultúrne podujatia, vrátane Dní kultúry v Honte (7.000 Eur). Slovenský interpret je Peter Cmorik Band s výnikajúcimi hudobníkni ( http://www.pcband.sk/?page=uvod&n_kat=6 ) ale piatok bude v znamení lacnej (hudobnej) zábavy  – Váradi Roma Cafe ( http://www.varadiromacafe.com/ ). Na zastupiteľstve som nvrhol, zvážiť, či z názvu Dni kultúry v Honte nevynechať v piatok slovo “kultúry”.

Pozitívum: Podľa väčšiny netreba…

Rozvojový program Mesta v mestskom úrade zaspal. Doteraz som sa snažil nejakú maličkosť (kúsok chodníka) navrhnúť a presadiť.

Pozitívum: Riaditeľ Technických služieb našťastie rozvíja mesto (asfaltovanie ciest je jeho dielo) a čo je chvályhodné, nepýta si zvýšenie dotácií a neberie pôžičky. Jeden návrh som mu aj ja podal. Viac po realizácii.

Znovu v pomere 6:4 MsZ prijalo to, že podporíme vydanie v poradí ďalšej knižky o slávnej minulosti Šiah. Ja osobne už podporím len knihu o slávnej budúcnosti nášho mesta.

Pozitívum: Takáto kniha ( o slávnej budúcnosti nášho mesta) sa nepripravuje, netreba na to prostriedky z rozpočtu

Zo záverečného účtu Mesta sme sa ešte dozvedeli, že klesá záujem o prenájom nehnuteľností Mesta, že oproti roku 2010 máme na mestskom úrade o 4,5 pracovného úväzku viac, že sme rok 2011 uzavreli s deficitom (schodok=chýba) napriektomu sme podporovali všetky inštitúcie pôsobiace v meste.

Pozitívum: Jeden z nájomcov priestorov v autobusovej stanici dá budovu do poriadku.

Za významný úspech pokladám aj to, že pri prijímaní novej cenovej mapy na prenájom sme prijali zásadu, že NEbude možné robiť žiadne výnimky (v tejto záležitosti aj moja maličkosť výrazne ovplyvnila výsledok). Počet výnimiek má klesajúcu tendenciu ale aj dnes ešt existuje rad zmlúv, ktorá nie je v súlade s cenovou mapou.

Vo veľmi zlom stave je telocvičňa Mesta.

Pozitívum: Ešte sa na nikoho nezrútila.

Správca konkurznej podstaty predal pozemok určený pre priemyselný park – bývalý DISK, s.r.o. (textil) a nie Mesto ho kúpilo.

Pozitívum: V tomto meste to nikoho netrápi.

A nakoniec len pozitívne: Zámenou pozemkov Mesto získalo miesto na výstavbu garáží na sidlisku Sever.

Verím v silu pozitívneho myslenia (?).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/0/e/0e890752-7783-483d-96cb-ff457e8f3d55/srna.net/sub/pavol/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *