Len pozitívne…

 V motivačných knihách autori neustále zdôrazňujú silu pozitívneho myslenia pri dosahovaní cieľov. Zdôrazňujú tiež, že pozitívne myslieť znamená kontrolovať svoje myšlienky, zaoberať sa hlavne tými, ktoré podporujú našu sebadôveru. A tú podporia hlavne pozitíva, výsledky z uplynulého obdobia a dobré výhliadky do budúcnosti. Pomáha tiež správne držanie tela a mať rovnú chrbticu.

good-posture

Tak sa, milý čitateľ, posaďte na stoličku rovno, vypnite hruď, zhlboka dýchajte, usmievajte sa a čítajte ďalej tento článok o našom meste. Aký to malo účinok na Vás, mi potom napíšte…
Pozitívum č. 1. Mesto Šahy uzavrelo zmluvu o dielo s akad. sochárom Jánom Filom na a) reštaurovanie štyroch sôch a balustrády na atike stredného rizaltu čelnej fasády objektu radnice v Šahách (Cena s DPH 35 925 Eur :-) a tiež b) reštaurovanie čelnej fasády stredného rizaltu objektu radnice v Šahách.( Cena s DPH 81 540 Eur :-) Stredné súsošie s erbom sa už zreštaurovalo za predchádzajúceho primátora. Práce začnú už teraz za pár dní. Znova to žiaľ ešte nie je rekonštrukcia celého župného domu, ale už to bude výrazný, viditeľný krok vpred.
MsU old
 Pozitívum č. 2.
 Dni kultúry v Honte budú prvýkrát po niekoľkoročnom úsilí trvať “len” dva dni (v minulosti začali už v utorok a v programe bolo množstvo finančne menej náročných, avšak veľmi málo navštevovaných vystúpení v duchu socialistickej kultúry. Teraz chceme platiť len za také programy, o ktoré bude záujem.
Teraz v piatok nosným programom bude St. Martin so symfonickým orchestrom
a hlavne Kristína  http://www.kristinamusic.sk/, ktorej hit “Pri oltári” určite dobre poznáte.
V sobotu po šahanských rockových kapelách príde skupina Karthago, kde sa už teším hlavne na klávesy Gidófalvy Attilu. Bude to profesionálne vystúpenie s patričnou svetelnou a zvukovou technikou. http://www.karthagoband.com/index.php?modul=koncertek 

Pozitívum č. 3.

Žiadať na zastupiteľstve komplexné riešenie parkovacích miest na sídliskách je ešte stále ako hádzať hrach na stenu. Tieto moje interpelácie nikto nechce v skutočnosti počuť. Ale pozitívom je, že na sídlisku Sever sa črtá riešenie. Mesto jedná s Rožňavským biskupským úradom o pozemkoch aj na stavbu garáží.
Pozitívum č. 4.
Odkedy správu cintorína prevzali Technické služby mesta Šahy, je na cintoríne vzorný poriadok. Mrzí ma, že aj napriek mojim pripomienkam, opravy domu smútku naďalej ostali podľa zmluvy na pleciach pohrebnej služby, ale mňa teší už aj ten poriadok. A ešte niečo veľmi dôležité: prosím Vás, neumierajte! Nemáme dostatok hrobových miest. Cintorín je zaplnený.
Pozitívum(?) č. 5.
Budova býv. polikliniky je medzi budovami, ktoré sú prenajaté Hospitale, s.r.o. a spoločnosť po výzve oznámila  mestu, že v týchto priestoroch chce riešiť projekt v oblasti sociálnych služieb. Bude dobré sa s tým poponáhľať, pretože budova chátra.
DSC_0031
Pozitívum(?) č. 6.
To isté platí o Areáli zdravia. Prenajímateľ (Goldrex, s.r.o.) neporušil zmluvu a záujem o obnovu trvá. Žiaľ, ponúkané pozemky neboli vysporiadané v období, keď si to od mesta prenajali  a majitelia pozemkov neboli ochotní ich predať, čo viedlo k zásadným zmenám v možnostiach stavať a pôvodný termín uchádzať sa o granty padol. Pokračuje sa v úsilí, ale so zmeneným skromnejším projektom.
DSC_0053 DSC_0054
Pozitívum(?) č. 7.
Trhovisko je do vybudovania konečného riešenia v Adlerovom dvore v prenajatých priestoroch. Platíme však zaň 9 120 Eur ročne (274 749,12 Sk), čo je podľa mňa veľmi veľa. Naviac je okolie neupravené, obložené hrdzavými plechmi. Takto to má vyzerať na pár metrov od hlavného námestia? Po mojej interpelácii primátor prisľúbil jednať o znížení výšky nájomného.  Je to len ďalší dôvod na urýchlenie konečného riešenia v Adlerovom dvore. Aj sumu za prevádzkovanie verejných toaliet (7 300 Eur/rok, cca 220 000 Sk!!!) považujem za neúnosnú. Som za vytvorenie verejnej toalety v autobusovej stanici a odkúpenie nehnuteľnosti, aby mohla zmiznúť z námestia.
DSC_0071 DSC_0072
Autobusová zastávka je tu (dolu) odfotená len “náhodou”, lebo dnes píšem len o pozitívach… Dnes sa zaoberám len pozitívami, preto neinformujem ani o rekonštrukcii Hlavného námestia. Nezabudnite na sedenie s rovnou chrbticou, na úsmev a na pozitívne myslenie!
Ďalšie pozitíva v skratke: V našom malom mestečku je ešte “zopár” drobností, z ktorých sa my obyvatelia môžeme tešiť, ako napríklad pekne zrekonštruované budovy, opravené cesty, granty na kultúrne podujatia … Mesto tiež podporí vydanie ďalšej knihy o minulosti Šiah. Musíme využiť poslednú príležitosť, lebu budúce generácie o slávnej minulosti Šiah už asi nebudú vedieť písať.
Pekne zrekonštruovaná budova školy (na rohu E.B.Lukáča a Fr. Rákócziho II). Pozrite aj pekné detaily.
DSC_0030 DSC_0014
Budova býv. knižnice / ZŠ na Mládežníckej ulici ( opravená s nedostatkami, ale predsa…)
DSC_0029
Bytové domy po rekonštrukcii – nasledovania hodné príklady.
DSC_0046 DSC_0049
Adlerov dvor dnes. Možno si ešte pamätáte, v akom stave bol. Ešte trhovisko a budem spokojný…
 DSC_0042
Pekne prevedená práca poteší aj okoloidúcich. Obnovuje sa aj budova býv. colnice.
DSC_0059
Erb a dievčatá sú už v poriadku. Ešte opraviť budovu pod erbom…

 DSC_0022

 Neustále počúvam názory, že sa v tomto meste nič nedeje, že tu celé mesto spí, že všetko je zas v starých koľajach a často sa prichytím aj ja, že si myslím to isté. Aj preto som sa rozhodol pozrieť sa na veci teraz jednostranne pozitívne. Napíšte mi, ako na Vás pôsobí tento pokus o pozitívne myslenie o našom meste. Ďakujem [email protected]Ďakujem: Jánovi, Štefanovi, Ildikó, Silvii, Patrikovi za podporu k článku a názory.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/0/e/0e890752-7783-483d-96cb-ff457e8f3d55/srna.net/sub/pavol/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *