100 dní už uplynulo…

Aj vo “veľkej politike” je zvykom nemať pripomienky k činnosti novej vlády prvých sto dní, pretože za tak krátky čas nie je možné mať viditeľné výsledky. V Šahách už 100 dní uplynulo, takže mi dovoľte  zopár poznámok.

Prevádzkovanie cintorína

Na prevádzkovanie cintorína sa vypísalo nové výberové konanie hlavne z toho dôvodu, že sme neboli spokojní s úrovňou údržby týchto priestorov. Od januára sa ešte viac sprísnil zákon upravujúci prevádzkovanie cintorínov, takže do súťaže sa prihlásil 1 (jeden) podnikateľ. Už určite tušíte, že to bol zástupca fy. Chryzantéma, ktorý robí aj teraz. Verejnou súťažou na správu cintorína sme si strelili gól do vlastnej bránky. Neostáva teda nič iné, len údržbu areálu zveriť Technickým službám, aby sme daný stav predsa len zlepšili. Verím v zlepšenie, pretože sa na TS zatiaľ vždy dalo spoľahnúť.

Dedičstvo revitalizácie Hlavného námestia

 

Na revitalizáciu Hlavného námestia sme dostali dotáciu z európskych zdrojov, ALE: je potrebné povedať priamo, že project v pôvodnej podobe je prakticky nerealizovateľný. Projektant bol  informovaný vtedajším vedením Mesta tak, že pamätník bude môcť byť premiestnený, takže do výkresov nebol zapracovaný.

V skutočnosti povolenie na premiestnenie pamätníka v rámci námestia získalo Mesto vďaka enormnému úsiliu zástupcu primátora. A získal na to ešte aj dotáciu. Treba však prekresliť detaily vo výkresoch. Objavujú sa tiež nedostatky v pôvodnom rozpočte…

Výhliadky revitalizácie Hlavného námestia

Výhliadky revitalizácie Hlavného námestia napriek tomu nie sú zlé, len čas plynie zbytočne naprávaním chýb v uponáhlane pripravovaných podkladoch. V rámci určitých rozumných medzí mi je už takmer jedno, len nech sa to už začne, lebo na tento vlak už nebudeme mať šancu znovu nasadnúť. Cestovný lístok je však už pridrahý a mešká.

Program XXX. Dní kultúry v Honte

Dní kultúry v Honte v minulosti začínali často už v utorok s množstvom programových bodov s nízkou návštevnosťou. Teraz aj tu sa zdá, dôjde k výraznej zmene. Budú trvať tri dni iba od piatku do nedele ale s populárnejšími predstaveniami.

Pôvodne sme naplánovali menší rozpočet, ale vznikol taký návrh programu, v ktorom nebol ani jeden vystupujúci, kde sa predpokladá vysoká návštevnosť. Každý vystupujúci tu už minimálne raz bol, a keď náhodou nebol, tak to ani doteraz nikomu nechýbalo. Preto sme navrhli kompletné prepracovanie programu. Mysím si, že sa to podarilo navrhnúť podľa našich očakávaní. Budú tu populárne známe osobnosti a tiž niekoľko noviniek.

V skratke:

  1. O Areáli zdravia je posledná informácia taká, že investor vidí reálnu šancu na finančnú podporu pôvodného projektu. Držme mu palce.
  2. Parkovacie miesta na sídlisku Sever ostanú zatiaľ v šuflíku, lebo ich rozsah závisí aj od priebehu revitalizácie Hlavného námestia.
  3. Správne konanie vo veci čiernych stavieb pri priehrade na Homoku ešte prebieha.
  4. Začne sa oprava stretchy na býv. Základnej školy na sídl. Tabán.
  5. Je chválitebné, že FK Slovan Šahy sa znovu prihlási do IV. ligy a nevolí si ľahšiu cestu. Veľa úspechov…
  6. Mestská polícia bojuje proti vandalizmu v City parku a na športoviskách…

Medzi Mestským zastupiteľstvom a vedením Mesta často dochádza aj k ostrejšej výmene názorov, ale je to všetko v záujme lepších riešení pre veci verejné – a verím, že práve pre to ste nás tam zvolili.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/0/e/0e890752-7783-483d-96cb-ff457e8f3d55/srna.net/sub/pavol/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *